2016. dec. 22. 21:00
1/3 anonim válasza:
A foton energia E=h*f, részben a kilépési munkát részben az elektronok kinetikus energiáját fedezi.
Tehát kiszámolod a foton energát és kivonod belőle az elektron kinetikus energiáját E=1/2m*v^2és a maradék lesz a kilépési munka amit át kell váltani eV egységbe.
1 eV =1.60217662 × 10-19 joules
2/3 A kérdező kommentje:
Miért negatív érték jött ki?
2016. dec. 22. 22:16
3/3 anonim válasza:
Vagy elszámoltál valamit, vagy így látatlanban az is lehet, hogy a hullámhosszt helyettesítetted be a képletbe a frekvencia helyett.