Egy fotokatódból kilépő elektronok maximális sebessége 478000 m/s. Mekkora a fotód kilépési munkája eV-ban, ha a megvilágító fény hullámhossza 437 nm?

2016. dec. 22. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A foton energia E=h*f, részben a kilépési munkát részben az elektronok kinetikus energiáját fedezi.

Tehát kiszámolod a foton energát és kivonod belőle az elektron kinetikus energiáját E=1/2m*v^2és a maradék lesz a kilépési munka amit át kell váltani eV egységbe.

1 eV =1.60217662 × 10-19 joules

2016. dec. 22. 21:06
 2/3 A kérdező kommentje:
Miért negatív érték jött ki?
2016. dec. 22. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy elszámoltál valamit, vagy így látatlanban az is lehet, hogy a hullámhosszt helyettesítetted be a képletbe a frekvencia helyett.
2016. dec. 22. 22:50