Ha egyre nagyobb felbontású kijelzőket gyártunk, akkor a végső határ a pixelek méreténél a látható fény hullámhossza lesz?
Nem. Az emberi szem kb. 2 ívpercnél kisebb látószögű pontokat nem tud megkülönböztetni egymástól. Ha a monitort kb 40-60 cm-ről nézzük, vagyis az ilyen távolságból 2 percnél kisebb látószögben elhelyezkedő pixeleket fölösleges készíteni, mert a szem úgysem tudja érzékelni az ennél nagyobb felbontást.
Nem számoltam ki, hogy ez mekkora pixelméretet eredményez, de úgy hasraütésre néhány század, esetleg 1 tized milliméter távolságot jelent. Ennél sokkal kisebb méretű pixeleket készíteni teljesen értelmetlen.
Ahogy most olvasod, amit írok láthatod, hogy nincs szükség élesebb kijelzőre. Hasonlítsd össze a monitorod élességét a valósággal. Láthatod, hogy nincs szemmel látható különbség.
A következő lépések, a 3D érzet növelése, és a színek természetessége, valamint fényereje felé fognak irányulni.
A legvégső cél pedig természetesen a tökéletesen valósághű virtuális valóság. :)
Ha csinálsz egy kijelzőt, ami visszavert fénnyel működik és a pixelek távolsága kisebb, mint az ibolya színű fény hullámhossza, akkor megfelelő trükkel monokróm kijelzővel is tudsz minden színt produkálni. :)
A szem felbontó képességéhez, mint írták is, a mai, 400 ppi feletti kijelzők tökéletesen elegendőek. A további felbontás-növelés valóban vagy csak a színekről szól, vagy esetleg még akkor lehet rá szükség, ha valakinek elborul az agya és projektorban is fullHD-t, neadjisten 4K-t akar. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!