Folytatás:x-15=-2-ször gyök alatt15-x, most négyzetre kell emelni, de hogyan jön ki:az x-négyzet-26x+165?

2016. dec. 7. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:

x - 15 = 2*gyök(15-x)

Négyzetre emeljük mindkét oldalt:

x^2 - 2*15*x + 15^2 = 2^2 * [gyök(15-x)]^2

x^2 - 30x + 225 = 4*(15-x)

x^2 - 30x + 225 = 60 - 4x

x^2 - 26x + 165


Megjegyzés:

A hatványt így szöveges formában a ^ jellel szokás jelölni, tehát x^2 azt jelenti, "x a négyzeten".

2016. dec. 7. 19:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem vettem észre,hogy két tag különbségének négyzetéről van szó !Köszönöm
2016. dec. 8. 13:23