Ha ezt négyzetre emelem nekem az jön, hogy 4-2√3+2*√(4-2√3)*√(4-2√3)+4+2√3=8+2*√(4-2√3)*√(4+2√3)

A kérdésem az hogy ezt lehet még szebb alakra hozni?



2016. szept. 7. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:

√(4-2√3)*√(4+2√3) =

√[(4-2√3)*(4+2√3)]

Ez pedig nevezetes azonosság, mégpedig (a+b)*(a-b)=a^2-b^2

Ez alapján már tovább tudsz lépni.

2016. szept. 7. 17:42
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy lesz akkor, hogy √ ((16-4*3)*(16+4*3)), ugye?
2016. szept. 7. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, csak simán √(16-4*3)
2016. szept. 7. 19:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Ne, haragudj, de nem értem, hogy ez hogy jön (tudom, hogy egyszerű), de valahogy nem áll rá az agyam. Kicsit le tudnád vezetni?
2016. szept. 7. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ugye van ez az azonosság:

(a-b)*(a+b) = a^2 - b^2

És ezt kell átalakítanod:

√[(4-2√3)*(4+2√3)]

Itt ugye a=4 és b=2√3

A gyökjel alatt így ugye ott van az (a-b)*(a+b) alak, aminek az eredménye a^2-b^2 lesz, vagyis √(16-4*3)=√4=2


De ha ezt az azonosságot nem is ismered, akkor csak simán tagonként összeszorzol, és ki fognak esni a tagok:

√[(4-2√3)*(4+2√3)]

√[4*4 + 4*2√3 - 4*2√3 - 2√3*2√3]=√(4*4-4*3)


Most nem ellenőrzöm végig a feladatod, hogy jó-e, mert sietek, de ha valóban ez a vége, ahol elakadtál:

8+2*√(4-2√3)*√(4+2√3)

Akkor tehát a végeredmény 8+2=10 lesz.

2016. szept. 8. 09:41
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. szept. 8. 18:06