a,b,c,d páronként különböző pozitív számok
1. ab=c+d
2. a+b=cd
Odáig jutottam a két egyenlet összeadásával, hogy ab=cd, de innentől nincs több ötletem.
Gauss-eliminációval próbálkozzak inkább?
2016. dec. 6. 10:35
1/2 anonim válasza:
Inkább ab+a+b=cd+c+d kell lennie. Az egyenletrendszered alul határozottnak tűnik. Ha (a,b) az ismeretlen akkor a = (√(c^2·d^2 - 4·c - 4·d) + c·d)/2 és b = (c·d -√(c^2·d^2 - 4·c - 4·d))/2 feltéve, ha c,d>2. Ha (b,d) az ismeretlen, akkor b = (a + c^2)/(a·c - 1) és d = (a^2 + c)/(a·c - 1), feltéve , ha a·c ≠ 1. Ha diofantoszi problémában gondolkodunk (alaphalmaz a N), akkor 1+5=2*3 és 2+3=1*5 illetve 2*2=2+2 megoldásokon kívül más nem jöhet szóba. Sz. Gy.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. dec. 9. 09:57