valaki ha szépen megkérném , leírná a megoldást + a levezetést? előre is köszönöm!!2016. dec. 5. 19:56
1/1 anonim válasza:
s=45 m
m=0.2 kg
g=9.81 m/s^2
------
s = (g/2)*t^2, ebből átrendezés után t=gyök(2*s/g)
v = g*t
Behelyettesítesz és kész, 2-3 képlet van ehhez a témakörhöz, mi nem megy benne magadtól egyébként?
A dolog érdekessége, hogy az egész független a tömegtől.