Mennyi idő alatt mekkora sebességgel ér földet egy 45 m magasról szabadon eső 0,2 kg tömegű téglalap?

valaki ha szépen megkérném , leírná a megoldást + a levezetést? előre is köszönöm!!

#fizika #kinematika #szabadonesés
2016. dec. 5. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:

s=45 m

m=0.2 kg

g=9.81 m/s^2

------

s = (g/2)*t^2, ebből átrendezés után t=gyök(2*s/g)

v = g*t

Behelyettesítesz és kész, 2-3 képlet van ehhez a témakörhöz, mi nem megy benne magadtól egyébként?

A dolog érdekessége, hogy az egész független a tömegtől.

2016. dec. 5. 20:09