Egy kerekes kút fogantyúja 50 cm sugarú tárcsára szerelték, a vödröt tartó lánc 20 cm átmérőjű hengerre csavarodik. Én ezt állócsigás feladatként próbáltam megoldani (F1 * r1 = F2 * r2), de elvileg úgy nem jó.2016. dec. 4. 00:29
1/2 dq válasza:
Pedig de, jó az úgy.
G = 8*10 = 80 N,
F_te * 0.5 = G * 0.2
F_te = 80 * 0.2 / 0.5 = 32 N
Ezt csináltad te is?
2/2 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezt. Akkor lehet a zh-ban is jól csináltam csak elszámoltam a végére, köszönöm! :)
2016. dec. 4. 10:54