2016. nov. 26. 18:02
1/1 anonim válasza:
egyenletes gyorsulásnál a test által megtett út:
s= v0*t+a/2*t^2, de most v0=0 tehát s=a/2*t^2 ahol a gyorsulás jelen esetben "g", g=9,81 a földfelszín közelében.
Ha megvan a t akkor a végsebesség v=a*t de mivel az a most a=g ezért v=g*t.
Uccu neki számold ki..