a, Mekkora a két test pillanatnyi sebessége a t=5 s pillanatban?
b, Mekkora utat tesznek meg 5 s alatt?
2015. nov. 22. 20:17
1/1 anonim válasza:
Kétszer ugyanaz a kérdés? Nem értem pontosan miért, de a válaszok:
A lejtőn lévő testre:
v=a*t
v=4*5
V=20m/s
A körpályán lévőre:
a=4
a=(v^2)/R
a*R=(v^2)
4*9=v^2
36=v^2
v=6 m/s
Mekkora utat tesznek meg:
Lejtőre:
s=v0*t+a*t^2/2
s=0+(4*25)/2
s=50m
Körpályára (sebesség az előző feladatból 6m/s):
s=6m/s*5s
s=30m