2015. nov. 22. 17:11
1/1 anonim válasza:
• a.)
1 nap = 24 óra
1 óra = 60 perc → 1 nap = 24*60 = 1440 perc
1 perc = 60 másodperc → 1 nap = 60*1440 = 86400 másodperc.
Az 1 nap alatt megtett út: 30 km/s * 86400 s = 2592000 km = 2,592 * 10^6 km.
V á l a s z :
A Föld egy nap alatt 2,592 * 10^6 km utat fut be.
• b)
A centripetális gyorsulás (a):
a = v² / r = 30² / (1,5*10^8) = 900 / (1,5*10^8) = 6 * 10^(-6) km/s² = 6 mm/s².
V á l a s z :
a Föld centripetális gyorsulása, a Nap körüli pályán haladva, 6 mm/s².