Sebességgel és gyorsulással kapcsolatos feladatok?


1.Két,egymással párhuzamosan futó, 1 m/s sebességű mozgólépcsőre egyszerre lép fel egy-egy gyerek és a lépcsőn állva viteti magát. Mikor az út negyedét megtették, egyikük visszafordul,és a lépcsőhöz képest v sebességgel halad lefelé, hogy a lépcső alján ottfelejtett kulcscsomóját magához vegye,majd időveszteség nélkül ugyanazzal a v sebességgel indul a társa után. Így a lépcső tetejére egyszerre érnek fel. Mekkora volt a feledékeny gyerek lépcsőhöz viszonyìtott v sebessége?

2. Egyenletesen lassuló jármű sebessége s=60m út megtétele után felére csökken. Mennyi utat tesz még meg a jármű megállásáig?

A megoldásokat kérlek vezessétek le. A válszokat előre is köszönöm :)



2016. nov. 21. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:

A 2. azért elég egyszerű, lássuk be:

A fele sebessége megvan, vagyis az időnek is a fele van hátra, tehát a négyzetes úttörvény (s=a/2*t^2) alapján, a teljes út 1/4-e van hátra. x/(60+x) = 1/4

Az elsőnél írd fel az időket:

(s/4)/(v-1) + s/(v+1) = s/1 ; s kiesik, v-re kapsz egy szép(:D) eredményt

[link]

2016. nov. 22. 11:16