Mekkora sebességgel halad a gépkocsi, ha kerekének sugara 40 cm és percenként 540-et fordul?


2016. dec. 3. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:
1 fordulat alatt pont annyi utat tesz meg, amennyi a kerék kerülete, vagyis 2*40*pí=80*pí cm-t, méterre átváltva 0,8*pí métert. Ha 1 perc alatt 540-et fordul, akkor 1 másodperc alatt 540\60=9 fordulatot tesz, tehát 9*0,8pí=7,2pí méter utat tesz meg, így sebessége 7,2pí m/s, igény szerint lehet kerekíteni.
2016. dec. 3. 12:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. dec. 3. 12:24