Egy személygépkocsi a sebességkorlátozás miatt útjának első felét 54/km sebességgel 15 perc alatt, majd a második felét 90km/h sebességgel tette meg. Mennyi a gépkocsi által megtett út? valaki letudná ezt vezetni?


2016. nov. 13. 20:51
 1/1 anonim ***** válasza:
15 perc=1/4 óra, tehát az út első felét 54*1/4=13,5 kilométert tett meg. Mivel ez a fele az útnak, ezért összeges 2*13,5=27 km-t tett meg.
2016. nov. 13. 20:56