Egy szabályos hatoldalú gúla magassága 18cm, oldaléle 23cm. Mekkora az alapéle?

2016. dec. 4. 15:13
 1/2 reechey válasza:

Geometriai okokból felírható, hogy:


a^2 + m^2 = b^2


ahol "a" az alapél, "b" az oldalél, és "m" a magasság. Ha behelyettesíted a megadott értékeket az jön ki, hogy:


a^2 = 205


Tehát kb. a=14,32 cm.

2016. dec. 4. 15:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nem hittem volna,hogy ilyen egyszerű.Egész más oldalról közelítettem meg az egészet:)
2016. dec. 4. 15:33