Egy szabályos hatoldalú dobókockával nyolcszor dobunk egymás után. Mennyi annak a valószínűsége, hogy kettőnél kevesebbszer dobunk hatost?


0,6047 az eredmény


viszont a levezetését nem tudom, valaki leírja mert nagyon sok időm rápazaroltam és nem értem.



2016. máj. 22. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Összes lehetőség: 6^8

kettőnél kevesebbszer dobunk hatost, vagyis 0 v 1 alkalommal lesz 6os


ha 0 alkalommal: 5^8 lehetőség

ha 1 alkalommal: 8*5^7


Jó: 5^8+8*5^7

összes: 6^8

esély: (5^8+8*5^7)/6^8=1015625/1679616=0,6047=60,47%

2016. máj. 22. 15:42
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2016. máj. 22. 15:50
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez milyen típusú feladat, simán csak valószínűség számítás?


és ha még leírnád légyszi hogy az 1 alkalom miért 8*5^7-en azt is megköszönném

2016. máj. 22. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert valamelyik dobás tuti 6-os lesz, az ugye lehet 8 alatt az 1 vagyis 8 helyen. Értsd vagy az első, második... vagy a nyolcadik lesz a 6-os

A többi pedig 1-5-ig valami. Arra így ugye 5^8 lehetőség van.

Összesen tehát 8*5^8

2016. máj. 22. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, elírtam. Az utolsó két sorban 5^7 van, mert az egyik dobás az maga a 6os. Tehát:

A többi pedig 1-5-ig valami. Arra így ugye 5^7 lehetőség van.

Összesen tehát 8*5^7

2016. máj. 22. 16:02
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi nagyon!
2016. máj. 22. 20:15