cos2x=-cosx2016. dec. 3. 14:03
1/2 anonim válasza:
A bal oldal átírható az addíciós képletek alapján cos^2(x)-sin^2(x) alakra, ekkor az egyenlet:
cos^2(x)-sin^2(x)=-cos(x)
Mivel sin^2(x)+cos^2(x)=1, ezért sin^2(x)=1-cos^2(x), ezért
cos^2(x)-(1-cos^2(x))=-cos(x) |zárójelbontás, összevonás
2cos^2(x)-1=-cos(x) |+cos(x)
2cos^2(x)+cos(x)-1=0 |legyen cos(x)=t
t^2+t-1=0, ez így egy másodfokú egyenlet:
t1=(-1+gyök(5))/4, t2=(-1-gyök(5))/4, innen próbáld meg befejezni.
2/2 anonim válasza:
#1: elrontottad a másodfokú egyenlet felírását, így a helyes:
2t^2+t-1=0