Hogyan tudnám egyszerűen megoldani? Levezetnétek?

cos2x=-cosx

2016. dec. 3. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A bal oldal átírható az addíciós képletek alapján cos^2(x)-sin^2(x) alakra, ekkor az egyenlet:


cos^2(x)-sin^2(x)=-cos(x)


Mivel sin^2(x)+cos^2(x)=1, ezért sin^2(x)=1-cos^2(x), ezért


cos^2(x)-(1-cos^2(x))=-cos(x) |zárójelbontás, összevonás


2cos^2(x)-1=-cos(x) |+cos(x)


2cos^2(x)+cos(x)-1=0 |legyen cos(x)=t


t^2+t-1=0, ez így egy másodfokú egyenlet:


t1=(-1+gyök(5))/4, t2=(-1-gyök(5))/4, innen próbáld meg befejezni.

2016. dec. 3. 14:32
 2/2 anonim ***** válasza:

#1: elrontottad a másodfokú egyenlet felírását, így a helyes:

2t^2+t-1=0

2016. dec. 3. 15:35