Levezetnétek? Van-e olyan p érték, amelyre az egyenletnek nincs valós gyöke?


-x^2-px+2p+x+2=0


Mi felel meg a,b,c-nek, amit behelyettesítek a diszkriminánsba(aminek ugye itt kisebbnek kell lenni, mint 0)?



2016. aug. 28. 23:44
 1/3 Piert ***** válasza:
Az együtthatók. Ha azokat megkeresed, behelyettesíted, akkor el tudod végezni azt amit akartál.
2016. aug. 28. 23:59
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de jelen esetben mik az együtthatók?
2016. aug. 29. 00:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

-x^2-px+x+2p+2=0

-x^2+x(-p+1)+2p+2=0


a=-1

b=-p+1

c=2p+2


(-p+1)^2+4(2p+2)<0

p^2-2p+1+8p+8<0

p^2+6p+9<0


p^2+6p+9=0

p=-3


Ha megrajzolod a p^2+6p+9=0 függvényt, látod, hogy a fv. mindenhol pozitív. Tehát egyetlen p-re sem teljesül, hogy p^2+6p+9<0, nincs olyan p, amelyre az egyenletnek ne lenne valós gyöke.

2016. aug. 29. 00:34