-x^2-px+2p+x+2=0
Mi felel meg a,b,c-nek, amit behelyettesítek a diszkriminánsba(aminek ugye itt kisebbnek kell lenni, mint 0)?
2016. aug. 28. 23:44
1/3 Piert válasza:
Az együtthatók. Ha azokat megkeresed, behelyettesíted, akkor el tudod végezni azt amit akartál.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de jelen esetben mik az együtthatók?
2016. aug. 29. 00:14
3/3 anonim válasza:
-x^2-px+x+2p+2=0
-x^2+x(-p+1)+2p+2=0
a=-1
b=-p+1
c=2p+2
(-p+1)^2+4(2p+2)<0
p^2-2p+1+8p+8<0
p^2+6p+9<0
p^2+6p+9=0
p=-3
Ha megrajzolod a p^2+6p+9=0 függvényt, látod, hogy a fv. mindenhol pozitív. Tehát egyetlen p-re sem teljesül, hogy p^2+6p+9<0, nincs olyan p, amelyre az egyenletnek ne lenne valós gyöke.