2016. aug. 27. 15:43
1/5 anonim válasza:
12=12+0 ; 12^2+0^2=144
12=11+1 ; 11^2+1^2=122
2/5 anonim válasza:
Legyen a két összeadandó a és b. Tudjuk, hogy
a+b = 12.
A négyzetösszegük
a^2 + b^2 = (a+b)^2 - 2ab.
Itt a felhasználjuk, hogy a számtani és mértani közötti egyenlőtlenség
(a+b)/2 >= gyök(ab)
miatt
2ab <= (a+b)^2 / 2.
Tehát
(a+b)^2 - 2ab >= (a+b)^2 - (a+b)^2/2 = (a+b)^2/2.
A feltételünk miatt ez 12^2/2=72, ez a minimális négyzetösszeg.
Egyenlőség a számtani és mértani közép közötti egyenlőtlenségben pontosan akkor áll fenn, ha a két szám egyenlő, tehát
a=b=6.
3/5 anonim válasza:
Nem muszáj számtani-mértanival, elég, ha felírjuk az összeget; ha az egyik szám x, akkor a másik 12-x, négyzetösszegük x^2+(12-x)^2=2x^2-24x+144=2*(x-6)^2+72, ennek a tanultak alapján x=6 esetén lesz minimuma, ekkor a két szám a 6 és a 6, négyzetösszegük 72 (ha a fentibe beírjuk a 6-ot, pont 72 jön ki).
5/5 anonim válasza:
Valaki elarulja hogy ez hanyadikos anyag? mert en meg nem talalkoztam ehhez hasonloval :D