Egy test szabadon esik 20 métert magasból és ugyanabból a pillanatól egy másikat feldobnak 2 m/s kezdősebességgel. Hol és mikor találkoznak?


2016. nov. 16. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyik egy szabadesés, a másik függőleges hajlítás felfelé.

Előbbi egyenlete: s = (g/2)*t^2

Utóbbi egyenlete: 20-s = v0*t - (g/2)*t^2


A közös ezekben, hogy az eltelt idő (t) megegyezik, vagyis ha átrendezed t-re az egyenleteket, majd egyenlővé teszed őket, akkor csak az s(=szabadon eső tárgy által megtett út) lesz az ismeretlen, aminek ismeretében valamelyik fenti egyenletből kiszámolhatod az időt is.

2016. nov. 16. 18:27
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom
2016. nov. 16. 18:45