2016. nov. 16. 18:15
1/2 anonim válasza:
Az egyik egy szabadesés, a másik függőleges hajlítás felfelé.
Előbbi egyenlete: s = (g/2)*t^2
Utóbbi egyenlete: 20-s = v0*t - (g/2)*t^2
A közös ezekben, hogy az eltelt idő (t) megegyezik, vagyis ha átrendezed t-re az egyenleteket, majd egyenlővé teszed őket, akkor csak az s(=szabadon eső tárgy által megtett út) lesz az ismeretlen, aminek ismeretében valamelyik fenti egyenletből kiszámolhatod az időt is.
2/2 A kérdező kommentje:
koszonom
2016. nov. 16. 18:45