A 12 m/s kezdősebességgel fölhajított test milyen magasra jut?

Mekkora a sebesség fölfelé mozgás idejében? Leírnátok hogy hogy jutottatok el oda? Szükséges lenne, mert nem értem. És úgy is tapasztalnék.
2014. szept. 30. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Az emelkedés időtartama: t=v0/g

A magasság, amelyre eljut: h=(v0^2)/(2*g)

A sebesség időfüggő mennyiség, így írható fel: v=v0-g*t

2014. szept. 30. 21:01
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen.
2014. szept. 30. 21:24