2. Mekkora sebességgel indul a kapu irányába a 11-es rúgáshoz leállított labda, ha a büntető rúgást végző játékos lába a rúgás 0, 03 s ideje alatt átlagosan 270 N erőt fejt ki a 450 g tömegű labdára?2012. dec. 13. 19:43
1/2 anonim válasza:
1.)
Energia(1) 0,5*m*v1^2
Energia(2) 0,5*m*v2^2
0,67 * E1 = E2
v2= 4,91 m/s
2.)
F=ma=m(v/t)
v= 18 m/s
2/2 A kérdező kommentje:
Van más megoldás esetleg? Mert ha valaki gyökvonást nem tanult még, úgy is meg tudja oldani? (mert ha a tanár kap egy ilyen megoldást, majd néz nagyokat, hogy gyökvonás? honnan? :D) (7-es feladat)
A levezetést értettem, köszi!
E1=0,5*4*6^2=72
E2=0,67*72=48,24, tehát 48,24=0,5*4*x^2, amiből x^2=24,24, s ebből x=4,92, kerekítve az 5.
Előre is köszi!
2012. dec. 14. 22:15