Ftcangel kérdése:

1. Az egyenes vonalú pályán 6 m/s kezdősebességgel induló 4 kg tömegű kugligolyó mozgási energiája 6 m út befutása után 33%-kal csökken. Mekkora a test sebessége a 6 m-es út végén?

2. Mekkora sebességgel indul a kapu irányába a 11-es rúgáshoz leállított labda, ha a büntető rúgást végző játékos lába a rúgás 0, 03 s ideje alatt átlagosan 270 N erőt fejt ki a 450 g tömegű labdára?

2012. dec. 13. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

1.)

Energia(1) 0,5*m*v1^2

Energia(2) 0,5*m*v2^2


0,67 * E1 = E2

v2= 4,91 m/s


2.)

F=ma=m(v/t)


v= 18 m/s

2012. dec. 13. 21:51
 2/2 A kérdező kommentje:

Van más megoldás esetleg? Mert ha valaki gyökvonást nem tanult még, úgy is meg tudja oldani? (mert ha a tanár kap egy ilyen megoldást, majd néz nagyokat, hogy gyökvonás? honnan? :D) (7-es feladat)


A levezetést értettem, köszi!


E1=0,5*4*6^2=72

E2=0,67*72=48,24, tehát 48,24=0,5*4*x^2, amiből x^2=24,24, s ebből x=4,92, kerekítve az 5.


Előre is köszi!

2012. dec. 14. 22:15