1. Kondenzátor kapacitása
2. Kondenzátor feszültsége
3. Kondenzátor elektromos mezőjének energiája
Írok egy konkrét feladatot is, hogy segítsetek megoldani, akkor talán megértem! Köszi!
Egy síkkondenzátor 150cm2 területű lemezeit 1 mm vastag olajréteg szigeteli el egymástól. A kondenzátorra Q = 4,5x10-5 (10 a minusz ötödiken) töltést viszünk fel.
És a fenti kérdéseket kérdezi a feladat.
Köszönöm annak, aki segít!
2016. nov. 12. 10:10
1/1 tatyesz válasza:
Semmi mást nem kell csinálni, mint 3 képletbe behelyettesíteni, amik benne vannak a függvénytáblázatban.
1. C=ε₀εᵣA/d
A=150 cm²
d=1 mm
ε₀=8,85·10¯¹² As/Vm
εᵣ= ? Meg kell keresni a táblázatban az olaj relatív dielektromos állandóját: εᵣ=2
2. C=Q/U → U=Q/C
3. W=CU²/2