FIZIKA 10. OSZTÁLY, HÁZI! Hogy lehet kiszámolni ezeket?


1. Kondenzátor kapacitása

2. Kondenzátor feszültsége

3. Kondenzátor elektromos mezőjének energiája


Írok egy konkrét feladatot is, hogy segítsetek megoldani, akkor talán megértem! Köszi!


Egy síkkondenzátor 150cm2 területű lemezeit 1 mm vastag olajréteg szigeteli el egymástól. A kondenzátorra Q = 4,5x10-5 (10 a minusz ötödiken) töltést viszünk fel.

És a fenti kérdéseket kérdezi a feladat.

Köszönöm annak, aki segít!



2016. nov. 12. 10:10
 1/1 tatyesz ***** válasza:

Semmi mást nem kell csinálni, mint 3 képletbe behelyettesíteni, amik benne vannak a függvénytáblázatban.


1. C=ε₀εᵣA/d


A=150 cm²

d=1 mm

ε₀=8,85·10¯¹² As/Vm

εᵣ= ? Meg kell keresni a táblázatban az olaj relatív dielektromos állandóját: εᵣ=2


2. C=Q/U → U=Q/C


3. W=CU²/2

2016. nov. 13. 12:06