Egy trapéz alapjai 7 és 21 cm.
Szárai 13 és 15 cm.
A magasságára lennék kíváncsi. Pitagorasz-tétellel nem tudom, mert a két befogó nem egyezik.
2015. márc. 3. 19:30
1/4 anonim válasza:
1) x^2 + m^2 = 13^2
2) (14-x)^2 + m^2 = 15^2
Két egyenlet, két ismeretlen. Kifejezed x értékét valamelyik egyenletből, majd behelyettesíted a másik egyenletbe, így abban már csak az 'm' magasság lesz ismeretlen.
2/4 anonim válasza:
Szögfüggvényeket tanultatok már?
3/4 A kérdező kommentje:
Még nem tanultunk.
Most egyenletrendszerrel kiszámoltam és 35/6-od (5,83) jött ki az x-re.
2015. márc. 3. 19:43