Hogyan kell ezt kiszámolni? Trapéz magassága (10. osztály)


Egy trapéz alapjai 7 és 21 cm.

Szárai 13 és 15 cm.

A magasságára lennék kíváncsi. Pitagorasz-tétellel nem tudom, mert a két befogó nem egyezik.



2015. márc. 3. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

1) x^2 + m^2 = 13^2

2) (14-x)^2 + m^2 = 15^2


Két egyenlet, két ismeretlen. Kifejezed x értékét valamelyik egyenletből, majd behelyettesíted a másik egyenletbe, így abban már csak az 'm' magasság lesz ismeretlen.

2015. márc. 3. 19:37
 2/4 anonim ***** válasza:
Szögfüggvényeket tanultatok már?
2015. márc. 3. 19:38
 3/4 A kérdező kommentje:

Még nem tanultunk.

Most egyenletrendszerrel kiszámoltam és 35/6-od (5,83) jött ki az x-re.

2015. márc. 3. 19:43
 4/4 anonim ***** válasza:
X nem a magasság!
2015. márc. 3. 21:03