Kálmán egy kirándulásra édesapjától 25%-kal több pénzt kapott , mint amennyit ő gyűjtött össze . A nagymamájától kapott még 25 eurot . Így a 11 euros buszjegy megvásárlása után is maradt 50 euroja . Hány eurot gyűjtött össze Kálmán a kirándulásra ?2015. febr. 23. 17:02
1/4 anonim válasza:
X - Kálmán által összegújtött euro
X+1,25X+25=50+11
2,25X+25=61
2,25X=36
X=36/2,25=16 EURO
2/4 anonim válasza:
x + 1,25x + 25 = 50 + 11
Innen megy tovább ?
3/4 A kérdező kommentje:
Most számoltam ki . Ez jó ?
(11+50)-25=225%
36=225%
0,16=1%
Édesapjától = 125(%)*0,16 =20 euro
Saját= 100(%)*0,16=16euro
20(apa)+16(saját)+25(mama) = 61 euro ( ez az összes )
61-11=50 euro
2015. febr. 23. 17:28