8. osztályos matek feladat . Hogy kell kiszámolni?

Kálmán egy kirándulásra édesapjától 25%-kal több pénzt kapott , mint amennyit ő gyűjtött össze . A nagymamájától kapott még 25 eurot . Így a 11 euros buszjegy megvásárlása után is maradt 50 euroja . Hány eurot gyűjtött össze Kálmán a kirándulásra ?

2015. febr. 23. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

X - Kálmán által összegújtött euro


X+1,25X+25=50+11


2,25X+25=61


2,25X=36


X=36/2,25=16 EURO

2015. febr. 23. 17:15
 2/4 anonim ***** válasza:

x + 1,25x + 25 = 50 + 11


Innen megy tovább ?

2015. febr. 23. 17:16
 3/4 A kérdező kommentje:

Most számoltam ki . Ez jó ?

(11+50)-25=225%

36=225%

0,16=1%

Édesapjától = 125(%)*0,16 =20 euro

Saját= 100(%)*0,16=16euro

20(apa)+16(saját)+25(mama) = 61 euro ( ez az összes )

61-11=50 euro

2015. febr. 23. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Saját=100(%)*0,16=16euro


Ez jó.

2015. febr. 23. 17:30