Egy kikötőbe két hajó érkezik, egyik északi irányból 2x akkora sebességgel, mint a masik keleti irányból. Egy adott időpontban az északról érkező hajó 2700m-re, a keletről érkező hajó 1250m-re van a kikötőtől. 1+2/3 perc múlva a hajók 1300m-nyire vannak egymástól. Mekkora a hajók sebessége?2015. febr. 2. 18:05
1/2 anonim válasza:
(2700-2x)^2+(1250-x)^2=1300^2 -> x
vé=2x/100 [m/s]
vk=x/100 [m/s]
2/2 anonim válasza:
x1=750; x2=1910 de mivel a hajó szárazfődön nem mén x=750
xé=15 m/s
xk=7,5 m/s