Milyen képlettel lehet kiszámolni az alábbi feladatot?

Egy kikötőbe két hajó érkezik, egyik északi irányból 2x akkora sebességgel, mint a masik keleti irányból. Egy adott időpontban az északról érkező hajó 2700m-re, a keletről érkező hajó 1250m-re van a kikötőtől. 1+2/3 perc múlva a hajók 1300m-nyire vannak egymástól. Mekkora a hajók sebessége?

2015. febr. 2. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

(2700-2x)^2+(1250-x)^2=1300^2 -> x


vé=2x/100 [m/s]

vk=x/100 [m/s]

2015. febr. 2. 18:18
 2/2 anonim ***** válasza:

x1=750; x2=1910 de mivel a hajó szárazfődön nem mén x=750


xé=15 m/s

xk=7,5 m/s

2015. febr. 3. 05:03