Függvény2014. máj. 26. 12:27
1/2 anonim válasza:
be kell a függvénybe helyettesíteni
f(x)=2+x
f(1)=2+1
f(2)=2+2
2/2 anonim válasza:
f(1) = 2+1 = 3
f(2) = 2+2 = 4
f(3) = 2+3 = 5
...
f(20) = 2+20 = 22
3+4+5+...+22 = ?
Számtani sorozat. a1=3, n=20, a20=22, d=1
S20 = 20*(a1+a22)/2
S20 = 10*(3+22) = 250