Tucsike9528 kérdése:

Adott a következő függvény. : f (x) = 2+x f (1) +f (2).. +f (20) =? Ezt kellene kiszámolni csak nem tudom milyen képlettel lehetne

Függvény

2014. máj. 26. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:

be kell a függvénybe helyettesíteni

f(x)=2+x

f(1)=2+1

f(2)=2+2

2014. máj. 26. 12:33
 2/2 anonim ***** válasza:

f(1) = 2+1 = 3

f(2) = 2+2 = 4

f(3) = 2+3 = 5

...

f(20) = 2+20 = 22


3+4+5+...+22 = ?


Számtani sorozat. a1=3, n=20, a20=22, d=1


S20 = 20*(a1+a22)/2


S20 = 10*(3+22) = 250

2014. máj. 26. 12:46