Tucsike9528 kérdése:

A derékszögű háromszög befogói AB= 3 AC=4. Az A-ból húzott magasság hossza =? Valaki tudná ezt melyik képlettel kell kiszámolni, és hogyan?


2014. máj. 19. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Ehhez még képlet sem kell: Pitagoraszi számhármas. :D :P
2014. máj. 19. 17:45
 2/9 anonim ***** válasza:

De a magasságot kérdezték!

A háromszög területét hogyan kell kiszámolni?

Ezt kétféleképpen is tudod!!

2014. máj. 19. 17:51
 3/9 anonim ***** válasza:
ja, sorry, 1-es vok. :D
2014. máj. 19. 17:55
 4/9 anonim ***** válasza:

AB = 3

AC = 4


A két befogóból kiszámolható az átfogó:

BC² = AB² + AC²

BC² = 3² + 4²

BC² = 9 + 16

BC² = 25

BC > 0

BC = 5


Derékszögű háromszög területe

egyrészt:

AB*AC/2 = 3*4/2 = 6

másrészt: BC*m/2


5*m/2 = 6

5*m = 12

m = 12/5

2014. máj. 19. 17:58
 5/9 anonim ***** válasza:

kell a pitagoraszi számhármas, tehát tudod a átfogót.

ennek a feléhez megy a magasság A-ból, de így kapsz egy kis derékszögűt, aminek két oldalát ugyebár tudod. Na, ennyit tudtam segíteni. :D A megoldás úgy poén, ha te jössz rá. :)

2014. máj. 19. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:

"ennek a feléhez megy a magasság A-ból"

Ne őrjítsd!

2014. máj. 19. 18:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Te #5 hozzászóló! Jobb lenne, ha több butaságot nem ínál a kérdéshez.


A magasság csak akkor felezi a szemközti oldalt, ha a két másik oldal egyenlő.

2014. máj. 19. 18:14
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös vok, tényleg hülyeségeket írtam, egy rajz jó lett volna, h átgondoljam a dolgot. :)

na, de amúgy is hülye vok mostanság.

2014. máj. 19. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, jó, ma formában vok tényleg, idáig hülyeségeket írtam. :D


Sima a megoldás, leellenőrizheted. :D


Aránypárral simán feltolod a dolgot, nem kell számítani, csak az átmérőt, amit tényleg a pitagoraszi számhármassal tudsz. :D


Kapsz egy belső derékszögű hszöget, amit arányosítasz a nagyhoz, tehát úgy forgatod, h ahhoz hasonló formát vegyen fel, mint a nagy, ott legyen a derékszög, ahol a nagynak.


A nagy hszög átmérőjét osztod 3-mal, ami a kis hszög átmérője = (ez egyenlő lesz) 4/x, ahol x az ismeretlen magasság. Ez a legegyszerűbb dolog sztem, nem kell számítani semmit, bár ha tévedek, akkor sorry, de nekem is kijött a 2,4. :)

2014. máj. 20. 22:19