Téglalap alapú gúla alapjának oldalai: 25cm,30cm. Magassága 6cm. Mekkorák a két háromszög oldalai és a magasságuk? Igazából nem sima matematika példafeladatról van szó. Mézeskalács házat készítek és kellenek az adatok a tetőhöz. Segítség!


2013. dec. 23. 13:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Az alaplap átlója d = gyök(25^2 + 30^2) = 39,1 cm


Az átló fele: d/2 = 19,5 cm


A d/2 félátló, az M testmagasság és a "b" oldalél derékszögű háromszöget alkot, b az átfogó:

b = gyök( (d/2)^2 + M^2 ) = 20,4 cm


Az egyik oldallap oldalai: 25; 20,4; 20,4. Magassága: m1 = gyök(20,4^2 - 12,5^2) = 16,1 cm


A másik oldallap oldalai: 30; 20,4; 20,4. Magassága: m2 = gyök(20,4^2 - 15^2) = 13,8 cm

2013. dec. 23. 14:40