2013. dec. 23. 13:32
1/1 anonim válasza:
Az alaplap átlója d = gyök(25^2 + 30^2) = 39,1 cm
Az átló fele: d/2 = 19,5 cm
A d/2 félátló, az M testmagasság és a "b" oldalél derékszögű háromszöget alkot, b az átfogó:
b = gyök( (d/2)^2 + M^2 ) = 20,4 cm
Az egyik oldallap oldalai: 25; 20,4; 20,4. Magassága: m1 = gyök(20,4^2 - 12,5^2) = 16,1 cm
A másik oldallap oldalai: 30; 20,4; 20,4. Magassága: m2 = gyök(20,4^2 - 15^2) = 13,8 cm