AnimeFanGirl13 kérdése:

A kérdésem témája a fizika. Hogyan tudnám kiszámolni egy vaskályha tömegét, ha meg van adva, hogy a belső energiája 82800kJ-al növekedett, miközben 60 fokkal felmelegedett? ^^

Ja,és nem a végeredményre vagyok kíváncsi,csak egy képletre lenne szükségem ^^

2014. szept. 18. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

ΔE a belső energia, ΔT a hőmérséklet megváltozása. C a kályha hőkapacitása, c a vas fajlagos hőkapacitása, m a kályha tömege.

ΔE = C*ΔT = c*m*ΔT,

m = ΔE/(c*ΔT) = … (Tessék helyettesíteni.)

2014. szept. 18. 15:53
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az utolsó soromat ne vedd figyelembe. Az a végeredmény.
2014. szept. 18. 15:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ^^
2014. szept. 18. 16:56