Ja,és nem a végeredményre vagyok kíváncsi,csak egy képletre lenne szükségem ^^2014. szept. 18. 15:25
1/3 anonim válasza:
ΔE a belső energia, ΔT a hőmérséklet megváltozása. C a kályha hőkapacitása, c a vas fajlagos hőkapacitása, m a kályha tömege.
ΔE = C*ΔT = c*m*ΔT,
m = ΔE/(c*ΔT) = … (Tessék helyettesíteni.)
2/3 anonim válasza:
Bocsánat, az utolsó soromat ne vedd figyelembe. Az a végeredmény.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ^^
2014. szept. 18. 16:56