Ezt hogy kell kiszámolni? (Fizika 9. Osztály)


Remelem érthető az ábra, az azonos színnel irt dolgok "tartoznak egybe"

( pl.: zölddel irt, azok az 'F1', 'F2' erők )

[link]


m1= 15 kg

m2= 20 kg

m= 30 kg

g= 10 m/s^2

mű (súrlódás, de ilyen betű nincs a billentyűuzeten.)= 0,05


1. K2- K1= m*a

2. F2- K2= m2*a

3. K1- F1= m1*a


A kérdések:

a=?

K1=?

K2=?


Előre is köszi, aki segít 


2016. ápr. 13. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Jól írtad fel az egyenleteket. Add össze őket hogy kiessenek a kötélerők, emelj ki a gyorsulással, és leosztasz a szumma tömeggel.


a=(F2-F1)/(m1+m2+m).


A kötélerő innen már triviális:


K1=F1+m1*(F2-F1)/(m1+m2+m) és


K2=F2-m2*(F2-F1)/(m1+m2+m).

2016. ápr. 13. 23:43