Remelem érthető az ábra, az azonos színnel irt dolgok "tartoznak egybe"
( pl.: zölddel irt, azok az 'F1', 'F2' erők )
m1= 15 kg
m2= 20 kg
m= 30 kg
g= 10 m/s^2
mű (súrlódás, de ilyen betű nincs a billentyűuzeten.)= 0,05
1. K2- K1= m*a
2. F2- K2= m2*a
3. K1- F1= m1*a
A kérdések:
a=?
K1=?
K2=?
Előre is köszi, aki segít
2016. ápr. 13. 18:00
1/1 anonim válasza:
Jól írtad fel az egyenleteket. Add össze őket hogy kiessenek a kötélerők, emelj ki a gyorsulással, és leosztasz a szumma tömeggel.
a=(F2-F1)/(m1+m2+m).
A kötélerő innen már triviális:
K1=F1+m1*(F2-F1)/(m1+m2+m) és
K2=F2-m2*(F2-F1)/(m1+m2+m).