Hogy kell megcsinálni? (Matek házi)


Egy teherautó elindul 6 órakor A pontból B felé, egy személyautó elindul 9 órakor B pontból A felé és 14 órakor találkoznak. A személyautó átlagsebessége 42 km/h-val több mint a a teherautóé, és 126 km-rel többet tesz meg. Mennyi AB távolság?

Egyenlettel kéne megoldani.

Előre köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 28. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.Sajnos angol bilentuzetem van.Tehat a teherauto megy a talakozasi pontig 14-6 azaz 8 orat.A gepkocsi meg megy 14-9 azaz 5 orat.Legyen x a sebesege a teherautonak es y a gepkocsinak. x+42 =y (42 kilometerrel nagyobb a gepkocsi sebessege a teherautonal).8x = 5y-126 (8 ora allat annyit ment a teherauto mint a gepkocsi ot ora alatt levonva a 126 kilometert mert a gepkocsi egyivel tobbet tett meg).

8x = 5 * (x+42)-126.

8x =5x +210-126

3x =84

x =28

28+42=y

y=70.

Manarmost legyen K a talakozasi pont. AB tavolsag egyelo AK+BK tavolsaggal. AK tavolsag =8*28 azaz 224. BK tavolsag egyenlo 5*70 azaz 350.AB igy 350+224 azaz 574km.

Kerek egy zold pacsit ha meg vagy elegedve a valaszal.

2010. ápr. 28. 15:37
 2/2 A kérdező kommentje:

Kapsz egy zöld pacsit.

Nekem is ennyi jött ki, de a tanár más eredményt mondott. Biztos csak rosszul másoltam le a tábláról.

2010. ápr. 28. 16:12