Hagyjon el egy számot az 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 számok közül, úgy hogy a megmaradt számok átlaga 5 legyen! Melyik számot kell elhagynia?


Szerintem nincs mert 45/9 = 5



2016. nov. 4. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, és mi a probléma?
2016. nov. 4. 09:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
10 szám van. Ha kiveszünk egyet 9 lesz. Ha 9 szám átlaga 5, akkor a 9 szám összege 9*5=45. 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10=(10+1)*10/2=55. 55-45=10, tehát ha a 10et kivesszük, akkor az átlaguk 5 lesz.
2016. nov. 4. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Indraaa, mivel új vagy itt, adok egy tanácsot: nem mindig jó, ha beletolod az ember arcába a teljes levezetést, mert akkor akarva nem fognak gondolkozni. A másik dolog, hogy ha nem derül ki, mi miatt nem bírja megoldani, akkor nem is tudod megfelelően elmagyarázni (értsd: te jól írod le, de ő nem érti meg). Nagyszerű dolog, hogy te meg tudod oldani, de sok esetben inkább ártasz vele, mint segítesz.


Harmadrészről pedig, gondolom, te is jobban örültél, ha rájöttél magadtól egy megoldásra, de ha megoldották volna helyetted, nem érdekelt volna. Ne vegyük el ennek a lehetőségét, mert megint csak nem segítünk vele.


Tényleg a lehető legnagyobb jóindulattal írtam ezt le.

2016. nov. 4. 09:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Úristen én barom nem adtam hozzá a 10-et és úgy jött ki a 45 összegnek pedig az összegük 55. Köszönöm mindenkinek!
2016. nov. 4. 09:29