Segítenél ennek a matematikai feladatnak a megoldásában?


Feladat:Az iskolai boltból egyik délelőtt az összes füzetet megvásárolták.Aladár megvette az összes füzet két ötödét.Balázs a maradék egyharmadát.A megmaradt hat füzetet az iskola titkár vásárolta meg.

Kérdés:Az összes füzet hányad részét vásárolta meg Csaba?

Hány füzet volt eredetileg a boltban?

Hányszor több füzetet vett Balázs, mint az iskola titkár?

Hány füzet maradt Balázs vásárlása után.


Az én kérdésem: Hogyan lehet kiszámolni ezt a feladatot.

Mert nem az eredmény érdekel hanem az hogyan kell megoldani.Köszönöm annak aki válaszol!


2014. jan. 8. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Volt x, A:2/5 *x, B:3/5 *x, maradt 6 db.

x= (2/5*x)+(3/5 * 1/3 *x)+6

Miután megoldottad az egyenletet, x=15.

Behelyettedíted:

A:2/5 *15=6db

B:3/5 * 1/3 *15=3 db

titkár: 6 db

Csaba nem tudom mennyit vett. (Ha a titkárt hívják Csabának, akkor 6-ot vett)

Eredetileg x (15) db füzet volt.

Balázs 1/2-szer annyit vett, mint a titkár.

Balázs vásárlása után 6 db füzet maradt (ezt vette meg a titkár).

2014. jan. 8. 16:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. jan. 8. 16:16