Valaki segítsen kémiában légyszíves! (? )


Be kellene fejezni az egyenleteket, de én nemtudom ezeket.:(

Ca + o2 =

Al + o2 =

Fe + o2 =

Cu + o2 =

Zn + Hcl =

Fe + H2SO4 =

Al + HCl =

NaOH + H3PO4 =

Ca(OH)2 + H2SO4 =

Al(OH)3 + HCl =


2010. ápr. 27. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:

CaO2

ennyit tudok sajnos többet nem

2010. ápr. 27. 19:27
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2Ca+O2=2CaO

4Al+3O2=2Al2O3

2Fe+O2=2FeO

2Cu+O2=2CuO

Zn+2HCl=ZnCl2+H2

Fe+H2SO4=FeSO4+H2

2Al+6HCl=2AlCl3+3H2

3NaOH+H3PO4=Na3PO4+3H2O

Ca(OH)2+H2SO4=CaSO4+2H2O

Al(OH)3+3HCl=AlCl3+3H2O

2010. ápr. 27. 19:54
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2010. ápr. 27. 20:42