A periódusos rendszerben két egymásutáni nemesgázból álló keverék 1 móljának tömege 36 gramm.
a) Mely nemesgázokból áll a keverék?
válasz: Neon és az Argon
b) Hány mólt tartalmaz egyes összetevőkből?
ezt nem tudom, köszi a segítséget...
2011. okt. 12. 20:45
1/2 BKRS válasza:
Az egyiknek nagyobb moltomegunek kell lennie 36g-nal, a masiknak alacsonyabbnak. Az atlag az ugyanis nagyobb lesz az alacsonyabb moltomegu moltomegenel, es kisebb a magasabb moltomegu moltomegenel. Mivel egymas utaniak kozul csak a Ne,Ar par az ilye, csak ez lehet a helyes megoldas.
b)n mol Neon es (1-n) mol Argon
n*20+(1-n)*40=36
40-20n=36
20n=4
n=1/5
1/5 mol Ne es 4/5 mol Ar
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen... :D
2011. okt. 12. 21:29