Tudnál segíteni a kémiában?


A periódusos rendszerben két egymásutáni nemesgázból álló keverék 1 móljának tömege 36 gramm.

a) Mely nemesgázokból áll a keverék?

válasz: Neon és az Argon

b) Hány mólt tartalmaz egyes összetevőkből?

ezt nem tudom, köszi a segítséget...


2011. okt. 12. 20:45
 1/2 BKRS ***** válasza:

Az egyiknek nagyobb moltomegunek kell lennie 36g-nal, a masiknak alacsonyabbnak. Az atlag az ugyanis nagyobb lesz az alacsonyabb moltomegu moltomegenel, es kisebb a magasabb moltomegu moltomegenel. Mivel egymas utaniak kozul csak a Ne,Ar par az ilye, csak ez lehet a helyes megoldas.

b)n mol Neon es (1-n) mol Argon

n*20+(1-n)*40=36

40-20n=36

20n=4

n=1/5

1/5 mol Ne es 4/5 mol Ar

2011. okt. 12. 20:51
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen... :D
2011. okt. 12. 21:29