Hogyan kell megoldani ezeket a matek feladatokat?

[link]

2016. nov. 2. 05:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy tört akkor lesz 0, ha a számlálója 0 (és a nevezője nem). g, h-t megcsinálom, ha ezeket megérted, a többi is menni fog.


g.) a^2-4=0

Ez egy nevezetes azonosság, (a-2)*(a+2)=0

Egy szorzat akkor 0, ha valamelyik tényezője 0, tehát a=2 vagy a=-2 .

h.) 6q^2+3q=0

Ki tudunk emelni 3q-t: 3q*(2q+1)=0

Egy szorzat akkor 0, ha valamelyik tényezője 0, tehát q=0 vagy q=-0,5


A nevezőket is illik megnézni azért még ilyenkor, de egyiknél sem lesz 0.

2016. nov. 2. 07:50
 2/4 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm, így már menni fog :)
2016. nov. 2. 08:37
 3/4 dq ***** válasza:

OFF: kérdezõ, ezeket az izéket miért hívják _algebrai_ törteknek?


Vettetek számelméleti, geometriai, valószínûségszámítási stb. azaz 'másmilyen' törteket is?

2016. nov. 2. 14:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a nevezőre határozottabban kell utalni, mert beleköthetnek, és tulajdonképpen joggal.


Például az első feladat, az x /y


A pontos válasz: x = 0 ÉS y nem egyenlő 0.


Hiába nulla az x, a tört értéke még nem lesz nulla, mert a 0/ y kifejezés nem egyértelmű. Ha y = 0, akkor 0/0-t kapunk, aminek nincs értelme.


Azért írtam ennyit, mert ilyen apróságokon el lehet bukni egy érettségit.

2016. nov. 3. 18:11