Valaki segítene, hogyan kell megoldani ezeket a kémiai összetétel számítós feladatokat, milyen képleteket kell alkalmazni?


5. Hány cm3 60,65 w%-os 1,51 g/cm3 sűrűségű kénsavoldatból tudunk 2 liter térfogatú 2,50 mol/dm3 koncentrációjú

kénsavoldatot elkészíteni? Mr(H2SO4) = 98,08.

6. Mennyi a boltban található 20 w%-os 1,0261 g/cm3 sűrűségű ecetsavoldat koncentrációja?

Mr(CH3COOH) = 60,05.

7. Mennyi az etanol molalitása a 45 g etanolból és 250 g vízből készült oldatban? Mennyi az etanol anyagmennyiség-

törtje ebben az oldatban? Mr(C2H5OH) = 46,07 és Mr(H2O) = 18,02.

8. Cukorbetegek vércukorszintje ~ 0,140 g glükóz 100 ml vérben. Mekkora a glükóz molaritása a vérben?

Mr(C6H12O6) = 180,16

9. Hány g etanol van 1 liter 75 fokos ginben? A fok a térfogatszázalék kétszeresét jelenti és az etanol sűrűségű

0,80 g/cm3.

10. Rendelkezésünkre áll törzsoldatként alanin vizes oldata, melyben az alanin tömegkoncentrációja 0,0203

mg/l. Hogyan készítene el 10 ml 1,5 μg/l tömegkoncentrációjú alanin-oldatot?


2016. okt. 9. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

tömeg% w%=m(h2so4)/mösszes *100%

sűrűség ró = m/V

moláris tömeg M=m/n

molaritás cb=mol/dm^3


"Hogyan készítene el 10 ml 1,5 μg/l tömegkoncentrációjú alanin-oldatot?"


itt annyi, hogy kiszámolod, hogy mennyi oldott anyag van elméletileg 10mlben, mérőlombikba zuttyantod aztán térfogatra öntöd desztillált vízzel


ezek különben elég basic feladatok

2016. okt. 9. 11:54
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy alapok, de én semennyit sem értek a kémiához, és magamtól nem tudom megcsinálni őket..
2016. okt. 9. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Képletek:

[link]

De ezek nyilván benne vannak a könyvedben is.

"semennyit sem értek a kémiához"

Pedig pár év kémia már mögötted lehet.

Azt hiszem nagy sz@rban vagy, csak a legbrutálisabb módszer segíthet rajtad: elő kell venni a tankönyve(ke)t.:D

Hidd el, ha az alapok megvannak, minimális logikával, gyakorlással megoldhatóak ezek a feladatok, de aki nem ismeri a betűket, az olvasni sem fog megtanulni.

2016. okt. 9. 14:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs tankönyv, csak jegyzet, amit a tanár tesz fel, de nem éppen kihámozható, és elég vázlatos, azért nekem se az volt az első, hogy nekiugorjak a feladatoknak. Hát mindegy, majd megoldom valahogy..
2016. okt. 9. 14:22