Érti valaki ezeket a matek feladatokat? Sürgős!


Íme a két feladat, amit nem értek:


1. Hány kg kenyér készül 45 kg lisztből, ha a kenyér tömege a lisztnek 142%-a?


2. Hány euró után jár egy év után 5%-os kamatra 346,50€?


Házi feladat, és fogalmam sincs hogy csináljam. Ha legalább az egyiket tudja valaki, kérem írja azt is hogy hogyan kell megcsinálni! Előre is köszönöm!



2016. okt. 17. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alap, a kiinduló a liszt, az a 100%.

A 142% a 100%-nak 142 / 100 = 1,42-szorosa.

A liszt 45 kg. Ennek 1,42-szorosa 45 kg * 1,42 = 63,9 kg.

V á l a s z : 63,9 kg kenyér készül.

2016. okt. 17. 19:09
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. okt. 17. 19:17
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

A betett összeg a kiinduló, a 100%.


A kamat 5%.


A kivehető összeg a betett összeg + a kamat: 100% + 5% = 105%.

Ez a 105% a 346,50 €. Ha ez 105%, és 100% volt a betett összeg, az ennek

100 / 105 = 0,95238095238-szerese.

346,50 * 0,95238095238 = 330 €.


V á l a s z . a betett összeg 330 € volt.

E l l e n ő r z é s : 330 € * 1,05 = 346,5 €.

2016. okt. 17. 19:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi, csak annyi hogy az 0,952380952381. Mgeneztem biztonsag kedveert. :) Koszi megegyszer!
2016. okt. 17. 20:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

En a masodik kerdest kicsit maskeppen ertelmezem... persze lehet, hogy nem nekem van igazam, de szerintem az a kerdes, hogy hany eurot kellett betenni a bankba ahhoz, hogyha 5%-os a kamat, akkor a kamatozas utan a pluszbevetel 346,5 euro legyen.

Ezesetben pedig:

346,5=5%

X=100%

X=100*346,5:5 = 6930 eurot kellett betenni, ahhoz, hogy 1 ev utan 6930 + 346,5 eurod legyen.

2016. okt. 18. 00:04