Két autó ugyanabból a városból indul de az egyik 1,5 órával később. Az első autó sebbessége 20 m/s a második autó sebessége 30 m/s. Mikor és hol fognak találkozni?

Kerlek segitsetek

2016. nov. 1. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

1)

60*60*20=72 km/h val megy

60*60*30=108 km/h


2) 72*1,5= 108 km-t tesz meg másfél óra alatt

108*1,5= ő 162 km-t


3. Mivel tudjuk, hogy a második 1,5-ször olyan gyors, így kivonjuk egymásból őket, az eredmén elosztjuk kettővel, és ezt az eredmény vonjuk ki a nagyobból, vagy adjuk hozzá a kusebbhez :)

162-108:2=27

162-27=135. kilométernél találkoznak

2016. nov. 1. 14:45
 2/2 A kérdező kommentje:
jajj nagyon szepeen koszonom
2016. nov. 1. 18:58