Kerlek segitsetek2016. nov. 1. 13:34
1/2 anonim válasza:
1)
60*60*20=72 km/h val megy
60*60*30=108 km/h
2) 72*1,5= 108 km-t tesz meg másfél óra alatt
108*1,5= ő 162 km-t
3. Mivel tudjuk, hogy a második 1,5-ször olyan gyors, így kivonjuk egymásból őket, az eredmén elosztjuk kettővel, és ezt az eredmény vonjuk ki a nagyobból, vagy adjuk hozzá a kusebbhez :)
162-108:2=27
162-27=135. kilométernél találkoznak
2/2 A kérdező kommentje:
jajj nagyon szepeen koszonom
2016. nov. 1. 18:58