2mpac kérdése:

Egy gépkocsi a Budapest-Pécs közötti 210 km-es utat 3 óra alatt teszi meg. Az út első felében 60 km/h átlagsebességgel haladt. Mekkora az egész útra számított átlagsebesség? Mekkora az autó átlagsebessége az út második felében? (SOS)


2015. szept. 21. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
19%

Egész útra 70 km/h.

A második felére: 80 km/h.


Ehhez neked tényleg segítség kell?

2015. szept. 21. 20:05
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első, Te is beugrottál a csőbe...

Az egész útra vetített átlagsebesség az összes út megtételéhez szükséges összes idő. Ez a feladatból kiderül, 210/3=70km/h

Az út második felében az átlagsebesség nem ilyen egyszerű, mint az Első gondolta. Az út első felét 105/60=1.75 óra alatt teszi meg, tehát az út második felére 1.25 órája marad. Akárhogy is számolom, ez 105/1.25=84km/h

2015. szept. 21. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:

2. Hát, lehet hogy igazad van.

Nem egyértelmű a feladat.

Én a felet az időre értettem, mivel a feladat úgy fogalmaz, hogy "az út első felében". Ennek pedig nyelvileg csak akkor van értelme, ha az időre gondol. Ha úgy fogalmazott volna, hogy "az út első felét..." akkor érthető lenne.

2015. szept. 21. 20:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. szept. 22. 16:15