Mely valós x számok elégítik ki a következő egyenletet:
gyök2 + cos(x) = gyök3 sin(x) .
2016. okt. 21. 21:11
1/1 bongolo válasza:
√2 + cos x = √3·sin x
√2 = √3·sin x - cos x
Ezt érdemes beszorozni egy most még ismeretlennel:
s·√2 = s·√3·sin x - s·cos x
Így már nagyon hasonlít a jobb oldal a sin(x+β) kifejtésére:
sin(x + β) = sin x·cos β + cos x·sin β
s·√3 = cos β
-s = sin β
A kettő hányadosa:
tg β = -1/√3
β = -π/6
Ebből:
s = sin(-π/6) = -1/2
Vagyis ez lett a keresett egyenlet:
-√2/2 = sin(x - π/6)
Innen már rád bízom.