Valaki jó matekos tudna segíteni?


Mely valós x számok elégítik ki a következő egyenletet:

gyök2 + cos(x) = gyök3 sin(x) .



2016. okt. 21. 21:11
 1/1 bongolo ***** válasza:

√2 + cos x = √3·sin x

√2 = √3·sin x - cos x

Ezt érdemes beszorozni egy most még ismeretlennel:

s·√2 = s·√3·sin x - s·cos x

Így már nagyon hasonlít a jobb oldal a sin(x+β) kifejtésére:

sin(x + β) = sin x·cos β + cos x·sin β


s·√3 = cos β

-s = sin β


A kettő hányadosa:

tg β = -1/√3

β = -π/6


Ebből:

s = sin(-π/6) = -1/2


Vagyis ez lett a keresett egyenlet:

-√2/2 = sin(x - π/6)


Innen már rád bízom.

2016. okt. 21. 23:10