Adja meg azokat a [0; pí] intervallumba eső x értékeket, amelyek kielégítik a következő egyenletet:
8*cos(2x) + 7*cos^2(x) = 5*sin(x+(27/4))
2016. okt. 12. 21:19
1/4 anonim válasza:
cos(2x)=1-2*sin^2(x)
és
cos^2(x)=1-sin^2(x)
azonosságokkal:
8-16sin^2(x) + 7-7*sin^2(x) = 5*sin(x+(27/4))
ez pedig egy másodfokú egyenlet..
2/4 anonim válasza:
"ez pedig egy másodfokú egyenlet.."
Nem teljesen...
A másodfokú tag -23*sin^2(x), az elsőfokú 5*sin(x+(27/4)).
Át kell alakítani a sin(x+(27/4))-t. Ott sajnos elakadtam. :/
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 12. 22:29
4/4 anonim válasza:
Végül, hogy sikerült megcsinálni?