Valaki jó matekos segítsen!?


Adja meg azokat a [0; pí] intervallumba eső x értékeket, amelyek kielégítik a következő egyenletet:


8*cos(2x) + 7*cos^2(x) = 5*sin(x+(27/4))



2016. okt. 12. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:

cos(2x)=1-2*sin^2(x)

és

cos^2(x)=1-sin^2(x)

azonosságokkal:

8-16sin^2(x) + 7-7*sin^2(x) = 5*sin(x+(27/4))

ez pedig egy másodfokú egyenlet..

2016. okt. 12. 21:34
 2/4 anonim ***** válasza:

"ez pedig egy másodfokú egyenlet.."

Nem teljesen...


A másodfokú tag -23*sin^2(x), az elsőfokú 5*sin(x+(27/4)).

Át kell alakítani a sin(x+(27/4))-t. Ott sajnos elakadtam. :/

2016. okt. 12. 22:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 12. 22:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Végül, hogy sikerült megcsinálni?
2016. okt. 12. 23:31