2016. okt. 20. 19:25
1/4 dq válasza:
A várható értékre
> EX = sum t*p(X=t)
a képleted. p(max=t) kiszámítása pedig a szokásos maximum számítás; le kell vonnod azokból az eseményekbõl, amelyekben minden eredmény <= t, azokat, ahol minden eredmény <= t-1.
Rakd össze, nem számolnám ki neked. (Ha órán kaptad akkor elvileg már mindent tudnod kell hozzá (nem a legelején adják fel), egyébként pedig egy olyan feladat, amely nehezebbnek látszik mint amilyen.)
2/4 bongolo válasza:
P(x=1) = (1/6)^k
P(x=2) = P(x≤2) - P(x=1) = (2/6)^k - (1/6)^k
P(x=3) = P(x≤3) - P(x≤2) = (3/6)^k - (2/6)^k
P(x=4) = P(x≤4) - P(x≤3) = (4/6)^k - (3/6)^k
stb.
Várható érték:
6
E = Σ n · P(x=n)
n=1
A befejezést már rád bízom...
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. okt. 21. 08:50