2015. jún. 19. 23:02
1/2 anonim válasza:
Lambda = 1 / 2000
P(X < 2000) = 1 - e^(-1/2000*2000) = 0.6321 = 63.21%
Soros kapcsolásnál bármelyik izzó elromlik, sötét lesz. Én így csinálnám.
2/2 bongolo válasza:
Folytatása:
1-p = 0,3679 a valószínűsége annak, hogy az izzó nem ég ki ennyi idő alatt.
(1-p)³ annak, hogy a három közül egyik se ég ki
1 - (1-p)³ annak, hogy legalább az egyik kiég. És akkor sötét lesz.