Hogyan kell megoldani ezt a 2 feladatot kémiából?


Mennyi az etanol molalitása a 45 g etanolból és 250 g vízből készült oldatban? Mennyi az etanol anyagmennyiség-

törtje ebben az oldatban? Mr(C2H5OH) = 46,07 és Mr(H2O) = 18,02.

8. Cukorbetegek vércukorszintje ~ 0,140 g glükóz 100 ml vérben. Mekkora a glükóz molaritása a vérben?

Mr(C6H12O6) = 180,16


2016. okt. 15. 19:17
 1/2 Arp Du ***** válasza:

etanol anyagmennyisége: 45g / 46,07g/mol= 0,977 mol

víz: 250 g= 0,25 kg

etanol molalitása: 0,977 mol/oldószer(víz) tömege= 0,977mol /0,25kg=... (mol/kg)


víz: 250g / 18,02g/mol= 13,87 mol

etanol anyagmennyiség-törtje (móltörtje): etanol/összes anyagmennyiség

0,977mol/(0,977mol+13,87mol)= 0,066 (->6,6%)


___

glükóz: 0,14g / 180,16g/mol= 0,00078 mol= 7,8*10^(-4)

térfogat: 100 ml= 0,1 l~ 0,1 dm3

glükóz molaritása: 0,00078mol/összes térfogat= 0,00078/0,1=... (mol/dm3)

2016. okt. 16. 09:12
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. okt. 16. 10:24