Valaki légyszives eltudná nekem magyarázni hogy, hogy kell megoldani ezt a feladatot kémiábol? (Igazábol nem nekem kell)


A gázok tulajdonságai, és ezaz Avogrado törvénye, valaki segítsen mert nagyon nemértem..

Hány darab molekula van 1 m3 szobahomersekletu gazban? Ha 24 dm3 szobahom. (20C, 0,1MPa) gazban 6x10(huszonharmadikon)db mol van..


Az órán felírtuk rá így a választ, de én még ígysem értem.. valaki segítsen légyszi.


1m3= 1000dm3 -,,- x db X= 1000x6x10ahuszonharmadikonper24= 2,5x10 a huszonotodiken



2013. nov. 25. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
van egy olyan összefüggés,hogy Vm=V/n,,,ebből ki kell számolni az n értékét:n=V/Vm,,,,megkaptad a gáz anyagmennyiségét,,,ezt egy másik képletbe kell behelyettesíteni,ebbe:NA=N/n,az NA(avogadro szám) 6X10 a huszonharmadikon mol a minusz elsőn,ez mindig adott,az Na molekulák darabszáma,tehát megvan az NA és az n,ebből a nagy N-et kell kiszámolni,amit így lehet:N=NA szor n,és ez a darabszám,,,,remélem,h érthető:)
2013. nov. 25. 21:20
 2/6 A kérdező kommentje:
kösziszépen:)
2013. nov. 25. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:

az előző vagyok,bocsi,nem jól írtam,,,nincs megadva a V,csak a Vm,,,,így kell kiszámolni:


24dm3 - 6 x 10 a 23-on molekula

1000dm3-x db mol


az egyenlet:24x=1000X6(ez úgy jött ki h keresztbe kell szorozni)

osztasz 24-el,hogy az x magában álljon baloldalt,,,vagyis:

x=1000X6/24

megkapod az x-et és utána írod azt h szor 10 a 23-on,ha 0 egész vmennyi az eredmény,akkor a hatványt változtatni kell minusz felé annyival,amennyivel előreléptél,hanem kicsi a szám hanem nagy,akkor nem kell minusz a hatványkitevő elé

2013. nov. 25. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
még mindig én vagyok,,,én is kiszámoltam,h jól írtam-e és jól írtam,annyi jön ki mint nektek az órán,amit leírtáltehát az jön ki,hogy 250 szer 10 a 23.-on db,,,de ez túl nagy szám,,,agy egész számnét kell felírni,vagyis 2,5 szer 10 a 25.-en,,,azért a 25.-en,mert 2 tizedesjeggyel lépsz visszafelé:250,,,25,0,,,és végül 2,50,,,,tehát a hatványkitevőhöz a 23-hoz adsz kettőt,így lesz 25,,,,remélem h érthető
2013. nov. 25. 21:36
 5/6 A kérdező kommentje:
igazábol nemnekem kell, barátnőmnek kell, és neki akarok segíteni, kösziszépen a segítséget!
2013. nov. 25. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:
nincs mit:)
2013. nov. 25. 21:56