A kör középpontjának és sugarának a levezetésére lennék kiváncsi.2016. okt. 12. 20:50
1/2 anonim válasza:
A kör paraméteres egyenlete:
(x-u)^2+(y-v)^2=r^2
A példában szereplő egyenletet át tudod rendezni:
x^2+4x+4-4+y^2-6y+9-9=0
(x+2)^2-4+(y-3)^2-9=0
(x+2)^2+(y-3)^2=13
Ebből leolvasható, hogy a középpont koordinátái (-2; 3), a sugár pedig sqrt(13).
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod!
2016. okt. 13. 00:18