Van egy egyenletem: x²+4x+y²-6y=0 Tudnátok segíteni?

A kör középpontjának és sugarának a levezetésére lennék kiváncsi.
2016. okt. 12. 20:50
 1/2 anonim válasza:

A kör paraméteres egyenlete:

(x-u)^2+(y-v)^2=r^2


A példában szereplő egyenletet át tudod rendezni:

x^2+4x+4-4+y^2-6y+9-9=0

(x+2)^2-4+(y-3)^2-9=0

(x+2)^2+(y-3)^2=13


Ebből leolvasható, hogy a középpont koordinátái (-2; 3), a sugár pedig sqrt(13).

2016. okt. 12. 21:06
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod!
2016. okt. 13. 00:18