2015. jan. 11. 19:22
1/5 anonim válasza:
Semmi, nem egyértelműen megoldható az egyenletrendszer.
2/5 A kérdező kommentje:
Igen, így határozatlan, azaz végtelensok megoldása lesz szerintem, de attól még valami megoldásának csak kell lenni :D
uni-miskolc.hu/~matrcs/gepeszlinalgvizsga20141216.pdf
Itt lenne az 5ös feladat! :D
2015. jan. 11. 19:41
3/5 anonim válasza:
Hát, az egyik változót bennhagyod paraméterként, és vele kifejezheted a többit.
4/5 A kérdező kommentje:
de itt két változót is paraméterrel kell megadni? mert az utolsónál az jön ki, hogy 0 0 0 0 0 0
2015. jan. 11. 21:52
5/5 anonim válasza:
1 0 0 -5 -1 2
0 1 0 0 -6 2
0 0 1 2 2 1
x3+2x4+2x5=1
x2-6x5=2
x1-5x4-x5=2