Ha egy lineáris egyenletrendszert szeretnék Gauss módszerrel megoldani és kevesebb egyenletem van, mint amennyi ismeretlen, akkor mi a teendő?

2015. jan. 11. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi, nem egyértelműen megoldható az egyenletrendszer.
2015. jan. 11. 19:39
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, így határozatlan, azaz végtelensok megoldása lesz szerintem, de attól még valami megoldásának csak kell lenni :D

uni-miskolc.hu/~matrcs/gepeszlinalgvizsga20141216.pdf

Itt lenne az 5ös feladat! :D

2015. jan. 11. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, az egyik változót bennhagyod paraméterként, és vele kifejezheted a többit.
2015. jan. 11. 19:46
 4/5 A kérdező kommentje:
de itt két változót is paraméterrel kell megadni? mert az utolsónál az jön ki, hogy 0 0 0 0 0 0
2015. jan. 11. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:

1 0 0 -5 -1 2

0 1 0 0 -6 2

0 0 1 2 2 1


x3+2x4+2x5=1

x2-6x5=2

x1-5x4-x5=2

2015. jan. 11. 22:30