gyök(x+6)+gyök(x+1)=gyök(7x+4), eredmény 3(ez jó) és -5/21 (ez rossz). Köszi előre is.2014. márc. 9. 18:41
1/3 anonim válasza:
-1,5 kijön.
2*(-1,5) - gyök(-5-4*(-1,5)) = -3 - gyök(-5+6) = -3 - 1 = -4
3 is kijön.
gyök(3+6) + gyök(3+1) = 3 + 2
gyök(7*3+4) = gyök(25) = 5
A másik kettő hamis gyök. A négyzetre emelés nem ekvivalens átalakítás. Hamis gyökök keletkezhetnek. Ezért kell mindig ellenőrizni az eredeti egyenletbe való behelyettesítéssel.
2/3 A kérdező kommentje:
Világos, értem. A hamis gyökökre már nem emlékeztem. Köszönöm!
2014. márc. 9. 20:44