2010. ápr. 25. 10:58
1/4 Silber válasza:
Nem tudom, mit szeretnél mondani azzal, hogy a Q az alaphalmaz (bár lehet a további számításaidhoz kell, nem tudom). Ha leredukáljuk akkor kapjuk ezt az egyenletet:
x-x/2=3 /*2
2x-x=6
x=6
2/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2010. ápr. 26. 06:38
3/4 anonim válasza:
amit leírtál az nem jó, hiszen ha beszorzol 2-vel akkor minden tagját szorozni kell nem csak az első x-t.
2*(x-x)=2*3
2x-2x=6
0=6
Gondolom az hogy a Q az alaphalmaz, annyit jelent hogy a megoldás a racionális számokhoz tartozik.
4/4 anonim válasza:
hopp előző kommentemet elnéztem, most látom hogy csak az egyik X van osztva 2vel. szall sry